Darček zdarma a zľavy
Prečo BioCare

Prvá pomoc pri kašli

Prvá pomoc pri kašli Kašeľ „vzniká“ podráždením sliznice a je to jeden z príznakov, že sme chorí. Teda ak hovoríme o kašli z nachladnutia. Poznáme totiž aj dráždivý či suchý kašeľ, ktorý vyvolá napríklad cigaretový dym. My si však povedzme niečo viac o kašli pri prechladnutí a chrípke a ako sa ho čo najskôr zbaviť.

Suchý dráždivý kašeľ
Keď práve takto začnete kašľať, viete, že sa blíži či už vypukla choroba. Takýto kašeľ vzniká krátko na to, ako sa vírus usadí na prieduškách. Po niekoľkých dňoch a litroch vypitého čaju, by ste mali začať vykašliavať hlieny. Tie pomáhajú odstraňovať choroboplodné zárodky z priedušiek. Pokiaľ sú hlieny biele až mierne žlté, je to v poriadku, ak sú zelené, hnedé či dokonca krvavé, navštívte čo najskôr lekára.

Tipy ako sa rýchlejšie zbaviť kašľa


Karamelový čaj
Mnohí na karamelový čaj nedajú dopustiť, tak ho teda skúste vyskúšať aj vy. Pripravíte si ho tak, že si v hrnci skaramelizujete asi 5 polievkových lyžíc kryštálového cukru. Pridáte asi pol litra studenej vody, treba však znížiť plameň, aby hmota nefŕkala. Keď sa karamel vo vode rozpustí, pridajte stredne veľkú cibuľu, neošúpanú, prekrojenú na polovicu a povarte asi 15 minút.

Mrkvový sirup
Mrkvový sirup si pripravíte tak, že pol litra mrkvovej šťavy zmiešate s 5 lyžicami domáceho medu. Na sporáku ohrejte, do zhustnutia a po lyžiciach dávkujte minimálne 5 krát denne.

Inhalácia tea tree olejom
Tea tree olej má výborné protizápalové účinky, pomáha pri zápaloch nosohltanu, pri bolestiach v hrdle, ale aj pri nádche. Vyskúšajte nakvapkať niekoľko kvapiek oleja do vonnej lampy. Pre inhaláciu dajte 2 až 3 kvapky do horúcej vody, nad ktorou sa pár minút naparujte.

Kúpeľ nôh
Pri kašli, ale aj pri prechladnutí je dobrý kúpeľ nôh. Pomáha najmä pri odkašliavaní, rozpúšťa hlieny. Nohy si minimálne na 10 minút namočte do horúcej vody, môže byť čistá, so soľou, ale dobré je použiť aj rozmrvené horčicové semienka a soľ. Po kúpeli si nohy dobre vysušte, obujte hrubé bavlnené ponožky a zababušte sa do periny.

Vitafort
Tento extrakt z bylín je výborný pri nádche, chrípke, ale aj pri zápale horných dýchacích ciest. Utišuje a zmierňuje kašeľ, uľavuje pri nádche a chrípke. Vynikajúce je, že Vitafort môžete užívať po celý rok, ako prevenciu voči vírusovým ochoreniam.

Prevencia proti kašľu
Najmä v sychravom zimnom počasí treba myslieť na prevenciu nielen proti kašľu. Tu vám odporúčame Echinaceu. Stimuluje imunitný systém práve na boj s vírusovými či bakteriálnymi ochoreniami. Okrem toho skracuje dobu liečenia. Ďalej vám odporúčame aj Guanábanu. Guanabana je strom rastúci v severnej aj južnej Amerike. Listy, ale aj kôra z tohto stromu sa používajú pri liečbe kašľa i chrípky. Bi-iomare je ďalší produkt, ktorý vám dávame do pozornosti. Je výrazným štartérom imunitného systému. Odporúčame ho aj po prekonaní ťažkých chorôb, pomáha nielen pri kašli, ale aj angíne, chrípke či infekciách.
   

English

Vitamíny

Minerály

Probiotiká

Prebiotiká, vláknina

Posilnenie imunity

Antioxidanty

Detoxikácia

Vyrovnanie pH organizmu

Bylinné sirupy

Aloe Vera

Gemmoterapia - extrakt z pukov

Tinktúry

Tradičná čínska medicína

Prírodné éterické oleje

Výživové doplnky pre deti

Tehotenstvo a obdobie dojčenia

Chudnutie a diéty

Aminokyseliny

Gainer a Proteín

Kĺbová výživa

Kreatín

Pitný režim

Spaľovanie tukov

Stimulanty a pumpy

Tyčinky

Viaczložkové prípravky

Fitness doplnky

Alergia na mlieko a laktózu

Potraviny pre diabetikov

Bezlepkové potraviny

Raw Food - živá strava

Ázijská kuchyňa

Čaje a byliny

Prírodné rastlinné oleje a tuky

Mlieka a rastlinné nápoje

Kozie mlieko a produkty

Sušené plody, semená a jadierka

Sladidlá, Stévia cukrová

Káva, karob, kakao

Koreniny, soľ a ochucovadlá

Víno BIO, pivo BIO

Šťavy, džúsy, sirupy

Nátierky, džemy, lekváre

Obilniny, strukoviny, ryža

Cestoviny a kuskus

Múky, zmesi na pečenie a varenie

Cereálie, müsli, kaše

Sladké dobroty

Slané chuťovky

Detská výživa

EKO drogéria

Prírodná kozmetika

Drogéria

Kozmetika

Hygiena

Prístroje

Testery

Odborné publikácie

Dýchací systém

Endokrinný systém

Imunitný systém

Koža a pokožka

Krvný a cievny systém

Lymfatický systém

Močový a pohlavný systém

Nervový systém a mozog

Pohybový aparát

Poruchy metabolizmu

Tráviaci trakt

Zmysly

Zuby a ústna dutina

Google +