Darček zdarma a zľavy
Prečo BioCare

Výživa pre športovcov

Výživa pre športovcov

Už v dávnych dobách rozkvetu Ríma a Grécka ľudia hľadali alternatívy na podporu výkonu a výdrže. Slávni bojovníci užívali rôzne byliny, rastlinné výluhy a sirupy na zvýšenie sily a bojovnosti. Aj v tradičných olympijských hrách sa objavili prvé doplnky pre športovcov, ktoré si našli veľkú obľubu. V súčasnosti sú tieto produkty veľmi vyhľadávané. Na svete je nespočetné množstvo športov, pohybových aktivít, bojových umení a cvičení, ktoré si priam vyžadujú doplnky pre ich aktérov. Človek je veľmi súťaživý tvor, a preto sa športovci snažia vydať zo seba maximum a dosiahnuť osobný úspech.

Praví športovci sú v dnešnej dobe veľmi náročnými ľuďmi. Dbajú o svoj vzhľad, športový výkon, telesnú výdrž a to najdôležitejšie o celkové výsledky. Okrem úpravy stravy si vypracovávajú plán užívania výživových doplnkov. Preto sme sa rozhodli časť svojho sortimentu zamerať práve na výživu pre športovcov. V našom internetovom obchode nájdete široký výber produktov obsahujúcich aminokyseliny, proteíny, kreatín, ďalej gainery, kĺbovú výživu, spaľovače tukov, stimulanty, pumpy, viaczložkové prípravky a aj fitness doplnky. „Správna životospráva a aktívny pohyb“ je fráza zaužívaná dlhé roky, ktorá má viesť k dokonalému zdraviu. Veľká časť ľudí sa začala v poslednom období tejto frázy držať. Športu sa venujú deti, mládež a dospelí v rôznom vekovom rozmedzí. Ľudia si začali všímať pozitíva výživy pre športovcov. Prišli na to, že pomáha zvyšovať, ich výkon, výdrž a zdokonaľovať vzhľad. Mnohé doplnky podporujú rast svalovej hmoty a stimuluje organizmus k regenerácii svalových vlákien. Potláčajú tiež stavy vyčerpanosti a únavy.

Dnes sa pri príprave výživy pre športovcov začalo dbať o fakt, že v minulosti pochádzala z prírody. U nás nájdete to najlepšie z prírodných doplnkov určených pre šport alebo inú cielenú fyzickú aktivitu. Veľkú časť produktov venujeme aminokyselinám, proteínom a sacharidom.

Aminokyseliny sú látky, ktoré telo potrebuje na celkovú stavbu tela. Pre aktívnych športovcov sú dôležité najmä tzv. BCAA. Pod týmto pojmom rozumieme aminokyselina s vetveným reťazcom, ktorá je zložená z leucínu, izoleucínu a valínu. Tieto aminokyseliny podporujú hlavne svalovú hmotu. Pomáhajú pri tvorbe a raste svalových vlákien a pri ich regenerácii. Rovnako sú cenené pre ich pomoc na ochranu svalov pri silnej fyzickej záťaži. Vďaka produktom s obsahom glutamínu, si môžete doplniť jeho nedostatok v svalových bunkách pri cvičení a taurín podporuje organizmus v energetickej stránke. Pomáha zvyšovať energiu a regulovať jej využitie.

Pre začínajúcich športovcov ponúkame gainer, ktorý je silným zdrojom sacharidov a bielkovín. Pomáha organizmus dopĺňať cukry, ktoré spotreboval pri fyzickej námahe. Pokročilým sme vytvorili súbor produktov s proteínom v rôznych koncentráciách a skupenstvách. Dôležitý je fakt, že výrobky sú prírodné. Na ich získavanie sa používa najmä srvátka, kazeín, sója, konopné semienka alebo vajcia.

Do výživy pre športovcom sme zaradili aj produkty pre kĺbovú výživu, pretože počas fyzickej aktivity dochádza k zvýšenej námahe kĺbov a tým aj k rýchlemu opotrebovaniu. Starostlivosť o kĺby je veľmi dôležitá a treba na ňu dbať. Kĺbový výživa pomáha pri regenerácii kĺbového spojiva, chrupaviek a maziva. Podporuje celkovú činnosť a funkcie pohybového aparátu človeka.

Každý športovec určite ocení kreatín a karnitín. Kreatín má na ľudské telo povzbudzujúci účinok. Je silným zdrojom energie. Užitím kreatínu pomôžete svojmu telu zvýšiť výkon, výdrž a má pozitívne účinky aj na rast svalovej hmoty. Karnitín ovplyvňuje metabolizmus tukov. Podporuje organizmus v ich odbúravaní a spaľovaní. Kombináciou karnitínu a kreatínu nič nepokazíte, ale naopak. Stimulujete svoje telo k vysokým výkonom, potlačíte prejavy únavy svalov a pomôžete k rýchlemu rastu svalov.

Vieme, že výživa pre športovcov, je veľmi cenným a žiadaným tovarom. Preto špeciálne dbáme o výber našich prírodných produktov, aby si každý človek našiel to pravé, čo potrebuje.

   

English

DARČEKOVÉ BALENIA

Tráviace enzýmy

Vitamin Bottle

Ajurvéda /Ayurveda

Konopné produkty

Zelené potraviny

Vitamíny

Minerály

Probiotiká

Prebiotiká, vláknina

Posilnenie imunity

Antioxidanty

Detoxikácia

Vyrovnanie pH organizmu

Bylinné sirupy

Aloe Vera

Gemmoterapia - extrakt z pukov

Tinktúry

Tradičná čínska medicína

Prírodné éterické oleje

Chudnutie a diéty

Aminokyseliny

Gainer a Proteín

Kĺbová výživa

Kreatín

Pitný režim

Spaľovanie tukov

Stimulanty a pumpy

Tyčinky

Viaczložkové prípravky

Fitness doplnky

Alergia na mlieko a laktózu

Bezlepkové potraviny

Potraviny pre diabetikov

RAW Food - živá strava

Ázijská kuchyňa

Chlieb a pečivo balené

Droždie, kvások, prášok do pečiva

Hotové jedlá

Hotové zmesi na varenie a pečenie

Indická kuchyňa

Konzervy, pestá, hotové omáčky

Morské riasy, huby

Náhrady mäsa

Čaje a byliny

Oleje, tuky a maslá

Mlieka a rastlinné nápoje

Kozie mlieko a produkty

Sušené plody, semená a jadierka

Sladidlá, cukor, med

Káva, karob, kakao

Koreniny, soľ a ochucovadlá

Nápoje, víno, pivo

Šťavy, džúsy, sirupy

Nátierky, orechové maslá, džemy, lekváre

Obilniny, strukoviny, ryža

Cestoviny a kuskus

Múky, strúhanky, krupice

Cereálie, müsli, kaše

Sladké dobroty

Slané chuťovky

Detské EKO plienky

Detské kaše

Ovocné pyré a šťavy

Raňajkové cereálie, müsli a kaše

Zdravé fľaše a obaly na potraviny

Detská kozmetika a hygiena

Sladkosti a snacky pre deti

Detské čaje

Výživové doplnky pre deti

Tehotenstvo a obdobie dojčenia

Detské mlieka

EKO fľaše

EKO obaly na potraviny

EKO osviežovače vzduchu

EKO čistenie a upratovanie

EKO pranie

EKO umývanie riadu

Pre mužov

Prírodná dekoratívna kozmetika

Prírodná kozmetika na opaľovanie

Prírodná kozmetika pre tehotné a dojčiace ženy

Starostlivosť o ústnu dutinu

Osobná hygiena

Prírodná detská kozmetika

Prírodná pleťová kozmetika

Prírodná telová kozmetika

Prírodná vlasová kozmetika

Špeciálna podporná kozmetika

Drogéria

Kozmetika

Prístroje

Testery

Odborné publikácie

Dýchací systém

Endokrinný systém

Imunitný systém

Koža a pokožka

Krvný a cievny systém

Lymfatický systém

Močový a pohlavný systém

Nervový systém a mozog

Pohybový aparát

Poruchy metabolizmu

Tráviaci trakt

Zmysly

Zuby a ústna dutina

Google +