Darček zdarma a zľavy
Prečo BioCare

Zbavte sa atopického ekzému

Zbavte sa atopického ekzému S pojmom atopický ekzém sa stretávajú najmä mamičky pri ich prvom potomkovi, pretože toto ochorenie sa prejavuje už v prvých mesiacoch života ich bábätka. Ide o jednu z najčastejších chorôb kože, ktorá môže byť dedičná, alebo ide o poruchu štruktúry kože. V koži je totiž nedostatok tukových látok, ktoré sú akousi ochrannou pre látkami z prostredia. Atopický ekzém sa prejavuje začervenaním kože, opuchom, svrbením, šupinkami, ba až mokvajúcimi ložiskami. Vyskytuje sa na tvári, krku, hrudníku, zápästiach, lakťoch, ale postihnuté môže byť aj celé telo.

Spustiť atopický ekzém môžu roztoče, plesne, prach, peľ, zvieracia srsť, ale aj kakao, citrusové plody, kravské mlieko, mak, orechy či vajíčka. Niekedy môže byť spúšťačom aj oblečenie či prehriatie tela. S vekom, najčastejšie po 15. roku, ekzém ustúpi.

Čomu sa vyhnúť
V prípade, že vaše dieťa trápi atopický ekzém, skúste vymeniť prací prášok či aviváž, vyvarujte sa kontaktu s kovmi, napríklad s náušnicami, ale aj s gumou či kožou, taktiež si kúpte špeciálnu kozmetiku, zabráňte kontaktu so zvieratami, vyhnite sa tiež chlórovanej vode v bazénoch, častejšie vysávajte a meňte posteľnú bielizeň, ale dbajte aj o to, aby sa vaše bábätko nehralo s plyšovými hračkami či s hračkami s drsným povrchom.
Ako sme už vyššie písali, prejavom atopického ekzému je nepríjemné svrbenie. Aby ste tomuto svrbenie zabránili, či ho aspoň zmiernili, obliekajte dieťa do voľnejšieho jemného oblečenia, taktiež sa vyhnite drsným posteľným obliečkam, často vetrajte, aby bolo dieťa v príjemnom chladivom prostredí, dávajte mu dosť piť, aby bola pokožka hydratovaná, umývajte ho v neparfumovanej kozmetike, častejšie strihajte dieťatku nechty, aby sa nemohlo škriabať, pretože by si do pokožky mohlo preniesť baktérie, ktoré by ekzém len zhoršili. Aby sa nemohlo škriabať v noci, dávajte mu bavlnené rukavičky.

Liečba atopického ekzému
Na liečbu ekzému sa používajú emolienciá, čo sú hydratujúce látky na suchú pokožku. Pokožka je potom vlhká a pružná, čím aj menej svrbí. Samozrejme, o liečbe sa poraďte s lekárom. Ten vám odporučí používať správne gély, mydlá, oleje... Prípravky sa nanášajú dvakrát denne, na miesto postihnuté ekzémom, ale aj na pokožku, ktorá postihnutá nie je.

Regeneračný ovsený kúpeľ

My vám ponúkame aj ovsený kúpeľ, ktorý regeneruje, zvláčňuje a upokojuje pokožku od podráždenia a svrbenia. Pomáha pri podpornom ošetrení atopického ekzému, dermatitídy, citlivej a suchej pokožky, ale okrem toho aj upokojuje pokožku po bodnutí hmyzom či podráždenú alergickou reakciou. Ovsený kúpeľ sa veľmi osvedčil v detských liečebniach a kúpeľoch. Kúpeľ odporúčame aplikovať pravidelne trikrát týždenne, a to 4 až 6 týždňov. Ovsený kúpeľ je odporúčaný odbornými kožnými lekármi, dermatoalergológmi a pediatrami. Tento produkt je vhodný už pre novorodencov, nevyvoláva žiadne alergické reakcie. Je to stopercentný špeciálne upravený prírodný extrakt z ovsa, bez konzervačných prísad. Použitie ovsených kúpeľov má veľmi dlhú históriu potvrdenú mnohoročnými skúsenosťami našich predkov a doloženú vedeckými štúdiami ústavov zo všetkých častí sveta. Starať sa o pokožku detí a najmä novorodencov s ekzémom je dôležité. O podrobnostiach a liečbe atopického ekzému sa poraďte so svojím lekárom, používajte jemné bavlnené oblečenie a správne kozmetické prípravky. Bábätku tak uľavíte od nepríjemného svrbenia a spríjemníte jeho denný aj nočný spánok.
   

English

Vitamíny

Minerály

Probiotiká

Prebiotiká, vláknina

Posilnenie imunity

Antioxidanty

Detoxikácia

Vyrovnanie pH organizmu

Bylinné sirupy

Aloe Vera

Gemmoterapia - extrakt z pukov

Tinktúry

Tradičná čínska medicína

Prírodné éterické oleje

Výživové doplnky pre deti

Tehotenstvo a obdobie dojčenia

Chudnutie a diéty

Aminokyseliny

Gainer a Proteín

Kĺbová výživa

Kreatín

Pitný režim

Spaľovanie tukov

Stimulanty a pumpy

Tyčinky

Viaczložkové prípravky

Fitness doplnky

Alergia na mlieko a laktózu

Potraviny pre diabetikov

Raw Food - živá strava

Bezlepkové potraviny

Ázijská kuchyňa

Čaje a byliny

Prírodné rastlinné oleje a tuky

Mlieka a rastlinné nápoje

Kozie mlieko a produkty

Sušené plody, semená a jadierka

Sladidlá, Stévia cukrová

Káva, karob, kakao

Koreniny, soľ a ochucovadlá

Víno BIO, pivo BIO

Šťavy, džúsy, sirupy

Nátierky, džemy, lekváre

Obilniny, strukoviny, ryža

Cestoviny a kuskus

Múky, zmesi na pečenie a varenie

Cereálie, müsli, kaše

Sladké dobroty

Slané chuťovky

Detská výživa

EKO drogéria

Prírodná kozmetika

Drogéria

Kozmetika

Hygiena

Prístroje

Testery

Odborné publikácie

Dýchací systém

Endokrinný systém

Imunitný systém

Koža a pokožka

Krvný a cievny systém

Lymfatický systém

Močový a pohlavný systém

Nervový systém a mozog

Pohybový aparát

Poruchy metabolizmu

Tráviaci trakt

Zmysly

Zuby a ústna dutina

Google +