Biocare
Tel. objednávky
Odborná poradňa
0 0,00 €
Potraviny
Kozmetika a drogéria

Špaldové cestoviny s vegetariánskou omáčkou

Špaldové cestoviny s vegetariánskou omáčkou
Suroviny
Špaldové cestoviny BIO 200 g
Sójové plátky 100 g
Paradajkový pretlak BIO 100 g
Olivový olej 5 ml
Červená fazuľa 150 g
Olivy 100 g
Syr podľa vlastného výberu Podľa chuti
Voda 3000 ml
Morská soľ 1 čajová lyžička

Prečo je takmer každý z nás milovníkom cestovín? Pretože si k nim môžeme pripraviť akúkoľvek omáčku podľa vlastnej kulinárskej fantázie a chute. V dnešnom recepte sme vyskúšali nahradiť mäso a experimentovali sme so sójovými plátkami, ktoré po uvarení a následnom opečení na oleji, dodajú cestovinovej omáčke a celému pokrmu úplne novú, netradičnú chuť. Pre milovníkov mäska odporúčame samozrejme použiť kúsky kuracinky. Špaldové cestoviny majú poctivé zloženie, ktoré je zo špaldy- druhu pšenice, ktorá je ľahko stráviteľná a bohatá na obsah vitamínu B2.

Ako budeme postupovať

1. Osolíme si 1500 ml vody a dostaneme ju do varu. Do vriacej vody pridáme sójové plátky. Varíme približne 20 minút a následne vodu scedíme. Plátky necháme vychladnúť.

2. Na panvicu si prichystáme olivový olej. Sójové plátky pridáme na rozpálenú panvicu a na miernom stupni osmažíme z každej strany približne tri minúty.

3. Opäť si pripravíme 1500 ml osolenej vriacej vody. Vo vode uvaríme špaldové cestoviny a následne scedíme od vody. Cestoviny necháme vychladnúť a na záver ich spojíme s hotovou omáčkou.

4. Pripravíme si omáčku: do menšieho hrnca pridáme paradajkový pretlak, červenú fazuľu, olivy, prípadne môžeme podľa chuti nakrájať i na drobno cherry rajčiny. Omáčku varíme približne 5 až 8 minút na miernom stupni a následne primiešame sójové plátky. Varíme ešte asi 3 minútky.

5. Hotovú omáčku pridáme k cestovinám a na vrch nastrúhame obľúbený syr.

   

Odporučiť Biocare známemu

Napísali o nás

„Chcem sa len poďakovať za objednávku, ktorá mi prišla a vlastne aj celkovo za všetky. Síce mi doma vždy chvíľu trvá, kým porozbaľujem všetky tie sáčky, ale cením si, že si dávate tak záležať na bezpečnej preprave zásielky :) Na balíčky od Vás sa vždy veľmi teším.“

Jana Guráňová