Biocare
Tel. objednávky
0 0,00 €
Potraviny
Kozmetika a drogéria

Proteínová banánová roláda

Proteínová banánová roláda
Cesto
Sóda bikarbóna ½ ČL
Kakao 3 ČL
Trstinový cukor 5 PL
Vajcia 6 ks
Krém
Mlieko 0,5 l
Banánový puding 2 ks
Sladidlo (cukor, erythritol, stévia) 6 PL
Tvaroh jemný, plnotučný 120 g
Banánový proteín 2 odmerky
Banány 4ks
Čokoláda na zdobenie 50 g

Ste milovníkom zákuskov, no kvôli štíhlej línii si ich odopierate? Už nemusíte! Prinášame vám banánovú roládu nabitú bielkovinami! Cesto je „klasika“ na zamatovú roládu, ktorú určite poznáte z rôznych osláv. Krém však netvorí maslo vyšľahané s cukrom. Je nabitý bielkovinami a lahodnou chuťou banánu! Nebojte sa použiť proteínový prášok do zákuskov. Takéto recepty sú skutočne jednoduchou a neoceniteľnou cestou k zdravým sladkostiam. Proteín v receptoch sa využíva taktiež ako náhrada múky pre bezlepkáčov. A viete čo je na tom najlepšie? Tento recept si môžete dopriať rovnako ako pri chudnutí, tak i pri budovaní svalovej hmoty.
Želáme vám sladké mlsanie!

Ako budeme postupovať

1. Ako prvé si vyšľaháme bielky na tuhý sneh, pridáme tam sladidlo a postupne zašľahávame žĺtky.

2. Pridáme sypké suroviny – sódu bikarbónu a kakao. Opatrne premiešavame ( ručne) zospodu misky, aby nám vzniklo nadýchané cesto.

3. Cesto vylejeme na plech vyložený papierom na pečenie a dáme upiecť do vyhriatej rúry na 200 °C po dobu asi 10 minút. Po upečení ( ešte teplú) roládu zrolujeme a dáme na bok.

4. Krém: Uvaríme si pudingy s mliekom a sladidlom, ktoré prikryjeme fóliou a dáme vychladnúť.

5. Rozpučíme si 2ks banánov, ktoré spolu s proteínom a tvarohom vymixujeme s vychladnutými pudingami. Krém dáme do chladničky aspoň na hodinku.

6. Na roztočený plát cesta natrieme ¾ banánového krému, pridáme 2 banány do cesta a zrolujeme do rolády.

7. Zvyšným krémom potrieme vrch rolády a posypeme nastrúhanou čokoládou. Dáme do chladničky stuhnúť najlepšie na celú noc.

Tip: Odporúčame použiť kvalitný plnotučný tvaroh, aby vám krém nevytekal.

   


Odporučiť Biocare známemu

Napísali o nás

„Dobrý deň, práve som obdržal perfektne zabalenú zásielku aj s darčekmi. Veľmi pekne ďakujem. Všetko dobré celému tímu, nech sa vám darí!“

Bernard